środa, 25 maja 2016

#21 To skomplikowane. Julie - Jessica Park


Julie od początku jest w skomplikowanej sytuacji, ponieważ Boston nie okazał się przyjazny już pierwszego dnia. Mieszkanie, które wynajęła okazało się być restauracją. Cóż za ironia! Przyjaciółka jej mamy ze studiów proponuje, aby zatrzymała się u niej w domu na jakiś czas. Dzięki temu Julie poznaje rodzinę Watkinsów. Specyficzną rodzinę. W życie Julie wkradają się Erin, Matthew, Celeste, Roger i Finn, którego nigdy nie widziała. Ach! Zapomniałabym, jeszcze jest Płaski Finn. 
Matt jest typowym geekiem, choć bardzo przystojnym. Celeste to jego siostra, która wysławia się niemal jak z wiktoriańskiego filmu, dziewczynka ma trzynaście lat i jej najlepszym przyjacielem jest Płaski Finn. Jej przyjaciel to wydrukowana postać brata dziewczynki. Trzynastolatka nie może sobie poradzić z podróżami Finna po świecie i Płaski Finn jest jego substytutem. Tak myśli Julie, ale jak jest naprawdę? 
Erin, czyli matka trójki rodzeństwa jest profesorem na jednej z najlepszych uczelni, czyli na Harvardzie. Po kilkudniowym pobycie studentki i ich domu, Erin postanawia zaproponować Julie, aby została u nich do końca roku akademickiego, ponieważ dobrze dogaduje się z Celeste i tak będzie dla niej łatwiej. Julie otrzymała pokój Finna, więc czuje się zobowiązana powiedzieć mu o tym, a więc pisze do niego wiadomość na Facebook'u - tak zaczyna się skomplikowana znajomość Julie i Finna. 
W jej życiu pojawia się też przyjazny Seth. Barista w jednej z ulubionych kawiarni Julie. Kogo wybierze Julie - Finna, którego nigdy nie widziała, a ni nawet nie słyszała? Matthew, który jest tuż za ścianą, droczy się z nią i może zawsze na niego liczyć? Czy może Setha, który robi najlepszą kawę na świecie i zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia? 
Historia, bardzo ciekawa, choć przez pierwszych siedemdziesiąt stron nie mogłam przez nią przebrnąć, jednak później poszło tylko z górki i przeczytałam ją w jeden wieczór! 
Odkrywana powoli tajemnica tak przyciąga, że nie da się tej książki odłożyć na półkę i iść spać, by dokończyć na drugi dzień. Tajemnica związana z Celeste jest jednym z głównych wątków historii. W końcu związana jest z Finnem, a Julie spotyka się z chłopakiem, którego nigdy nie widziała. Musi się dowiedzieć prawdy.

Zauroczyłam się dialogami głównych bohaterów. To inteligentne rozmowy młodych ludzi. Czego się nie spotyka, na co dzień. Miła odmiana.

Opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych. O obowiązkach, jakie dzieci czasami muszą przejąć za swoich rodziców, a także o skomplikowanych związkach przez Internet, jakich dziś nie brakuje. Łatwo jest się w kimś zakochać. Nawet, jeśli się go nigdy nie widziało. Człowiek potrafi się zauroczyć osobowością, stylem pisania, a przede wszystkim słowami, które są przeznaczone tylko dla niego.  W dzisiejszych czasach nie boimy się odkrywać przed obcymi ludźmi. Ufamy im, sami nawet nie wiemy, dlaczego. W sumie wygodniej jest powiedzieć komuś prawdę o sobie nie musząc patrzeć mu w oczy, ale czy tak jest łatwiej, lepiej?


"- Czemu nie chcesz mieć chłopaka?
- Nie wiem. Może chcę. Ale musiałabym poznać właściwego faceta. Kogoś, kto nie jest zwyczajny. Kogoś, kto mnie rozumie. Z kim tworzymy idealne połączenie. Chcę czuć żar, chemię i pokrewieństwo dusz. Wiesz, o czym mówię? Chcę wszystkich tych rzeczy. Mam już dość tego, co zwykłe i przeciętne.

- Wierzysz w prawdziwą miłość.

- Może. Jeszcze nie wiem."
 Z pewnością polecam, bo odkrycie, dlaczego historia Julie jest skomplikowana, może nie dać Wam spać po nocach.

3 komentarze:

 1. Ten cytat..*_* opisuje to, tak jak tego pragnę.. wystarczy do zachęcenia mnie do tej pozycji..

  http://paulabookfreak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam tę książkę, szczególnie że jak na razie spotykam się z tylko pochlebnymi opiniami. :)
  Życzę miłego dnia!:)
  http://natalie-and-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już troszkę dobrych opinii na temat tej książki, wiec może się skuszę ;)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie ♥♥
  http://dobreeczytanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń